Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Między wiedzą a władzą – nowa książka pod redakcją pracowników Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego

Między wiedzą a władzą – nowa książka pod redakcją pracowników Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego

Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się praca zbiorowa Między wiedzą a władzą. Bezpieczeństwo w erze informacji pod redakcją kierownika Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr. hab. Artura Gruszczaka i dr. Piotra Bajora, adiunkta w ZBN.

Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się praca zbiorowa Między wiedzą a władzą. Bezpieczeństwo w erze informacji pod redakcją kierownika Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr. hab. Artura Gruszczaka i dr. Piotra Bajora, adiunkta w ZBN. Wydana w serii Societas redagowanej przez prof. dr. hab. Bogdana Szlachtę, książka prezentuje różne aspekty współczesnego bezpieczeństwa rozumianego jako przestrzeń rozciągająca się między dwiema płaszczyznami: wiedzą (informacją) i władzą (rządzeniem). Patrząc z tej perspektywy, autorzy 18 rozdziałów zamieszczonych w ksiązce proponują bogaty, różnorodny, choć niewolny od paradoksów i sprzeczności obraz zdarzeń i procesów angażujących rozlicznych aktorów, stosujących różne metody i narzędzia dla wzmocnienia swego bezpieczeństwa w obliczu niepewności współczesnego świata. Ten złożony obraz odzwierciedla treść, formy, procesy i struktury współczesnego bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w obliczu ekspansji infosfery i wykorzystania informacji jako narzędzia konfrontacji i walki.

Praca zbiorowa Między wiedzą a władzą. Bezpieczeństwo w erze informacji jest pokłosiem II Jagiellońskiej Konferencji Bezpieczeństwa zorganizowanej przez Zakład Bezpieczeństwa Narodowego w 2017 r.

Książka jest dostępna na stronie internetowej Księgarni Akademickiej.