Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Commentaries

komentarze

Klub Berneński – nowe źródła wiedzy o jego genezie

23.02.2016
Współpraca antyterrorystyczna państw członkowskich Unii Europejskiej jest jednym z najważniejszych, a zarazem kontrowersyjnych aspektów polityki bezpieczeństwa tej organizacji.
Read More o Klub Berneński – nowe źródła wiedzy o jego genezie
komentarze

Coraz bliżej autonomii Unii Europejskiej w przestrzeni kosmicznej

23.02.2016
Posiadanie autonomicznych zasobów w przestrzeni kosmicznej jest jednym z podstawowych wyznaczników potęgi na arenie międzynarodowej, istotnym nawet dla tych podmiotów, których pozycja międzynarodowa odbiega znacznie od przyjętych kryteriów mocarstwowości, jak na przykład Korea Północna. W przypadku Unii Europejskiej budowanie zasobów kosmicznych pozwoli na realizację celów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa
Read More o Coraz bliżej autonomii Unii Europejskiej w przestrzeni kosmicznej
komentarze

Nowy szef jednostki wywiadowczej UE

17.02.2016
52. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa zgromadziła w dniach 12-14 lutego 2016 r. czołowych polityków i ekspertów z całego świata dzielących się swymi obawami i wyrażających rozmaite poglądy o stanie współczesnego bezpieczeństwa międzynarodowego. Jednym z uczestników konferencji był Gerhard Conrad, nowy dyrektor Centrum Analizy Wywiadowczej i Sytuacyjnej UE (IntCen).
Read More o Nowy szef jednostki wywiadowczej UE
komentarze

Nowoczesna anarchia: chaos i zagrożenia współczesnego świata

13.01.2016
Miniony rok obfitował w ważne wydarzenia międzynarodowe, które w zasadniczy sposób zmieniły oblicze współczesnego świata. Na ich podstawie można stwierdzić, że staje się on coraz bardziej niebezpieczny i niestabilny.
Read More o Nowoczesna anarchia: chaos i zagrożenia współczesnego świata
komentarze

Rosja-Białoruś: asymetryczne partnerstwo

04.01.2016
Prezydent Rosji Władimir Putin skierował życzenia noworoczne do wybranych przywódców poszczególnych państw świata. W liście do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki podkreślił, że minionym roku doszło do dynamicznego rozwoju stosunków dwustronnych.
Read More o Rosja-Białoruś: asymetryczne partnerstwo