Skip to main content

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Błażej Sajduk o chińskiej ofensywie cybernetycznej dla portalu CyberDefence24

Błażej Sajduk o chińskiej ofensywie cybernetycznej dla portalu CyberDefence24

W portalu poświęconym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa CyberDefence24 ukazał się dwuczęściowy wywiad z dr. Błażejem Sajdukiem dotyczący działań Chińskiej Republiki Ludowej w cyberprzestrzeni. W pierwszej części wywiadu poruszone zostały zagadnienia technologii 5G, sztucznej inteligencji i cyfrowych stref wpływów. Druga część wywiadu odnosiła się do kwestii strategicznej rywalizacji między Chinami, USA i Europą, a także do wyzwań technologicznych i surowcowych, na przykładzie kryzysu produkcji półprzewodników.

W portalu poświęconym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa CyberDefence24 ukazał się dwuczęściowy wywiad z dr. Błażejem Sajdukiem  dotyczący działań Chińskiej Republiki Ludowej w cyberprzestrzeni. W pierwszej części wywiadu poruszone zostały zagadnienia technologii 5G, sztucznej inteligencji i cyfrowych stref wpływów. Druga część wywiadu odnosiła się do kwestii strategicznej rywalizacji między Chinami, USA i Europą, a także do wyzwań technologicznych i surowcowych, na przykładzie kryzysu produkcji półprzewodników.

Wywiad doktora Sajduka był też podstawą artykułu Sz. Palczewskiego zamieszczonego w CyberMagazynie w dniu 2 października br. na portalu CyberDefence24

Źródło ilustracji: Global Observatory (licencja  Creative Commons 4.0 International CC BY-NC-SA 4.0)