Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Książka pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ w rocznicę rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę

Książka pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ w rocznicę rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę

24 lutego 2023 r., w rocznicę rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę, ukazała się praca zbiorowa pod redakcją Artura Gruszczaka pt. „The War Must Go On: Dynamika wojny w Ukrainie i jej reperkusje dla bezpieczeństwa Polski” wydana przez Księgarnię Akademicką w Krakowie.

Zespół naukowców z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy udziale doktoranta Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, przygotował zestaw artykułów analityczno-prognostycznych odnoszących się do zasadniczych aspektów wojny w Ukrainie i jej różnorodnych reperkusji. Podjęte zostały kwestie umieszczone w wymiarze strategicznym, geopolitycznym i geoekonomicznym, jak też zagadnienia dotyczące szczególnie istotnych sektorów toczącego się konfliktu: militarnego, informacyjnego i energetycznego. Niezbędne było przeanalizowanie sytuacji wewnętrznej i polityki obydwu stron konfliktu: Ukrainy i Rosji. Szczególne znaczenie mają reperkusje i konsekwencje dla Rzeczypospolitej.

Książka została wydana w formacie e-booka, jest dostępna bezpłatnie (licencja CC-BY-SA-4.0) w witrynie Księgarni Akademickiej: https://books.akademicka.pl/publishing/catalog/book/495.

Zachęcamy do lektury oraz rozpowszechniania publikacji.

Źrodło ilustracji: Księgarnia Akademicka.