Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Dyskusja wokół książki Routledge Handbook of the Future of Warfare

Dyskusja wokół książki Routledge Handbook of the Future of Warfare

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych zaprasza na dyskusję wokół książki Routledge Handbook of the Future of Warfare. Odbędzie się ona 14 listopada 2023 r., w godz. 18:30-20:00 w budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, ul. Reymonta 4, s. 025. 

Dyskusja przebiegać będzie w dwóch częściach. W pierwszej prof. Artur Gruszczak, współredaktor tomu, przedstawi swoje doświadczenia i podzieli się praktycznymi uwagami i wskazówkami dotyczącymi przygotowania projektu publikacji, współpracy z wydawnictwem Routledge. Opowie także o kulisach powstawania książki, tworzeniu zespołu autorów oraz współpracy z tym 50-osobowym międzynarodowym gronem naukowców.  

W drugiej części spotkania autorzy rozdziałów w Routledge Handbook of the Future of Warfare, będący zarazem pracownikami Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, podzielą się refleksjami na temat teraźniejszości i przyszłości wojen. Głos zabiorą: prof. Artur Gruszczak (wojna ponowoczesna), prof. Łukasz Kamieński (militarna neurostymulacja), prof. Marek Czajkowski (wojna w przestrzeni kosmicznej) i dr Paweł Ścigaj (dehumanizacja i dzikie wojny). 

Debata będzie prowadzona w j. polskim. Zapraszamy do udziału Pracowników, Doktorantów i Studentów Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.

Download files
png
Dyskusja wokół książki Routledge Handbook of the Future of Warfare - plakat