Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Delegacja Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego na międzynarodowym sympozjum akademii wojskowych

Delegacja Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego na międzynarodowym sympozjum akademii wojskowych

Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ, prof. dr hab. Artur Gruszczak, a także dr hab. Marek Czajkowski uczestniczyli na zaproszenie Akademii Wojskowej Karlberg w sympozjum ISOMA 2019 zorganizowanym w Sztokholmie w dniach 20-23 maja br. ISOMA (International Symposium of Military Academies) jest cyklicznym spotkaniem przedstawicieli akademii wojskowych z całego świata w celu wymiany doświadczeń i wzorcowych praktyk dotyczących programów kształcenia studentów i kadetów, metodyki i pedagogiki, metod ewaluacji kursów oraz zbliżania programów studiów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ, prof. dr hab. Artur Gruszczak, a także dr hab. Marek Czajkowski uczestniczyli na zaproszenie  Akademii Wojskowej Karlberg w sympozjum ISOMA 2019 zorganizowanym w Sztokholmie w dniach 20-23 maja br. ISOMA (International Symposium of Military Academies) jest cyklicznym spotkaniem przedstawicieli akademii wojskowych z całego świata w celu wymiany doświadczeń i wzorcowych praktyk dotyczących programów kształcenia studentów i kadetów, metodyki i pedagogiki, metod ewaluacji kursów oraz zbliżania programów studiów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Sympozjum miało miejsce w zabytkowych murach Akademii Wojskowej Karlberg, założonej w 1792 r. najstarszej nieprzerwanie działającej uczelni wojskowej na świecie. Uczestniczyło w nim 90 przedstawicieli uczelni wojskowych i cywilnych z 19 państw z całego świata. Perfekcyjna organizacja sympozjum, uroczysta oprawa inauguracji i zakończenia, ranga zdarzenia podkreślona udziałem przedstawicieli Dowództwa Sił Zbrojnych Szwecji oraz rektorów-komendantów wielu akademii, sprzyjały dyskusjom i wymianie doświadczeń. Przedstawiciele ZBN odbyli szereg rozmów dotyczących zacieśnienia lub nawiązania współpracy z uczelniami z USA, Australii, RPA, Kolumbii, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Litwy.

Zobacz galerię zdjęć