Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

100. numer „Analiz” i „Komentarzy” ZBN!

100. numer „Analiz” i „Komentarzy” ZBN!

Z wielką przyjemnością informujemy, że w serii publikacji wydawanych przez Zakład Bezpieczeństwa Narodowego pod nazwą „Analizy ZBN” i „Komentarze ZBN” ukazał się setny numer! Autorem jubileuszowego tekstu jest dr Arkadiusz Nyzio.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w serii publikacji wydawanych przez Zakład Bezpieczeństwa Narodowego pod nazwą „Analizy ZBN” i „Komentarze ZBN” ukazał się setny numer! Autorem jubileuszowego tekstu jest dr Arkadiusz Nyzio. Jego komentarz dotyczy niezwykle ważnego zagadnienia, jakim jest problem inwigilacji w Polsce widziany przez pryzmat bilingów, podsłuchów, kontroli korespondencji i danych użytkowników, stosowanych przez organy i instytucje bezpieczeństwa wewnętrznego, wymiaru sprawiedliwości, a także służby specjalne.

„Analizy” i „Komentarze” ZBN są stałymi publikacjami pracowników i doktorantów Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego odzwierciedlającymi ich bieżące badania i stałe obszary zainteresowań. Większość tekstów publikowanych było w języku polskim, ale ukazywały się też materiały w j. angielskim. Pierwszym tekstem w tej serii, który ukazał się 20 października 2015 r., była analiza autorstwa dr. hab. Marka Czajkowskiego, prof. UJ pt. Rosyjska operacja w Syrii – cele i możliwe następstwa.

Od początku 2019 r. „Analizy” i „Komentarze” ZBN publikowane są w formacie .pdf. Są one dostępne na stronie internetowej Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego.

Zachęcamy do bieżącej lektury oraz liczymy na zainteresowanie przyszłymi numerami.

 

Źródło zdjęcia: pixbay.com