Sukces Katedry Bezpieczeństwa Narodowego w konkursie SocietyNow!

Projekt analityczno-ekspercki „Bezpieczeństwo narodowe Polski w obliczu pandemii koronawirusa: implikacje wewnętrzne i międzynarodowe” został zakwalifikowany do realizacji w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Wniosek zespołu 12 pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, kierowanego przez prof. dr. hab. Artura Gruszczaka, zwyciężył w konkursie #1 SocietyNow!, na który wpłynęło 87 wniosków.

Celem programu SocietyNow! jest prowadzenie działalności eksperckiej i badań naukowych, a także działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej poświęconych analizie społecznych skutków pandemii COVID-19.

Efektem projektu Katedry Bezpieczeństwa Narodowego będzie seria analiz dotyczących najważniejszych aspektów bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej w kontekście dotychczasowych skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, a także wniosków i rekomendacji działań w obliczu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego oraz wyzwań stabilizacji systemowej.