Aktywność konferencyjna prof. A. Gruszczaka

W ostatnich dniach Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, wziął udział w kilku wydarzeniach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

W dniach 30 sierpnia – 3 września br. uczestniczył w konferencji online European Consortium for Political Research (ECPR), prezentując referat nt. Intelligence support for the CSDP: Contested Capabilities. W dniach 6-8 września był uczestnikiem UACES Virtual Conference, na którą zgłosił referat nt. The European Intelligence Academy as an intelligence education hub in the European Union.

Następnie prof. Gruszczak był zaproszony do współmoderowania panelu dyskusyjnego „Skutki geopolityczne ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r.” podczas wirtualnej konferencji  „20-lecie wojny z terroryzmem – bilans i perspektywy” w dniu 10 września br. zorganizowanej przez Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym samym dniu prof. Gruszczak wystąpił w roli eksperta w seminarium „Terroryzm: 20 lat po atakach z 11.09" zorganizowanym przez Katedrę Bezpieczeństwa Międzynarodowego Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.