Udział prof. Dariusza Kozerawskiego w międzynarodowej konferencji w Kopenhadze

W dniach 13-14 października 2021 r. pracownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego prof. zw. dr hab. Dariusz Kozerawski wziął aktywny udział w konferencji międzynarodowej w Kopenhadze nt. „Professional Military Education (PME) and the Future Warfighter”, organizowanej przez prestiżowe uczelnie NATO – Baltic Defence College (Tartu), NATO Defence College (Rzym) oraz Royal Danish Defence College (Kopenhaga).

Prof. Dariusz Kozerawski podczas kongresu wygłosił referat naukowy nt. „The implications of Professional Military Education – current and future chellenges”, wykorzystując wyniki swoich badań prowadzonych od lat w krajowym i międzynarodowym środowisku zawodowego szkolnictwa wojskowego. Ponadto Dariusz Kozerawski wziął udział w półtoragodzinnej sesji dyskusyjnej dotyczącej implikacji wyzwań stojących przed szkolnictwem wojskowym w XXI wieku. W konferencji udział wzięli przedstawiciele akademii i uniwersytetów wojskowych z ponad 120 państw.