Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Reprezentacja Katedry Bezpieczeństwa Narodowego na Dorocznej Konwencji International Studies Association w Montrealu

Reprezentacja Katedry Bezpieczeństwa Narodowego na Dorocznej Konwencji International Studies Association w Montrealu

W dniach 15–18 marca br. pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, dr Dominika Dziwisz i dr Mateusz Kolaszyński, wzięli udział w 64. dorocznej konwencji zorganizowanej w Montrealu przez International Studies Association (ISA). Tematem przewodnim konwencji było hasło Real Struggles, High Stakes: Cooperation, Contention, and Creativity.

International Studies Association jest jednym z najstarszych stowarzyszeń naukowych zajmujących się problematyką międzynarodową. Zostało założone w 1959 roku i obecnie zrzesza ponad 7000 członków z całego świata, w tym między innymi naukowców, praktyków, ekspertów ds. polityki, pracowników sektora prywatnego i niezależnych badaczy. Konwencje i konferencje organizowane przez ISA służą wymianie pomysłów oraz tworzeniu sieci współpracy i wspólnych inicjatyw badawczych naukowców z całego świata.

Reprezentanci Katedry wygłosili następujące referaty: dr Dominika Dziwisz - Rethinking Future Conflicts: Great Power Games in Cyberspace, dr Mateusz Kolaszyński wspólnie z dr. Dariuszem Stolickim z Katedry Współczesnych Systemów Politycznych i Partyjnych - Regulatory capture of intelligence oversight commitees: a new method applied to the Polish case. Oba wystąpienia zostały wysoko ocenione oraz spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Gratulujemy i cieszymy się, że konferencja była okazją także do zacieśnienia kontaktów wśród badaczy bezpieczeństwa międzynarodowego.

Źródło ilustracji: International Studies Association