aktualności badania

14.02.2020
Z inicjatywy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ, w dniu 12 lutego 2020 r. zawarte zostało porozumienie pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ a Wojskowym Instytutem Techniki Uzbrojenia (WITU) w Zielonce o zacieśnianiu wzajemnych stosunków w celu rozwijania współpracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i edukacyjnej. Porozumienie z ramienia Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ podpisał Pełnomocnik Rektora UJ ds. Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych p.o. Dziekana Wydziału dr hab. Andrzej Porębski, prof. UJ. Sygnatariuszem z ramienia Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia był pułkownik dr inż. Rafał Bazela, dyrektor WITU. W uroczystości podpisania porozumienia uczestniczyli także: prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ oraz prof. dr hab. Dariusz Kozerawski z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ.
więcej o Porozumienie o współpracy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ z Wojskowym Instytutem Techniki Uzbrojenia w Zielonce
Robert Siudak stypendystą Fulbrighta
aktualności badania

Robert Siudak stypendystą Fulbrighta

14.02.2020
Z wielką radością informujemy, że mgr Robert Siudak, doktorant w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, otrzymał stypendium Fulbrighta na pobyt badawczy w Belfer Center for Science and International Affairs na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge, MA. Rada Stypendiów Zagranicznych J. Williama Fulbrighta doceniła wartość projektu „Cybersecurity discourses and their policy implications. A case study of Poland”. Realizowany projekt wiąże się z rozprawą doktorską „Dyskursy cyberbezpieczeństwa: procesy społecznego konstruowania zagrożeń związanych z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi w Polsce”, której promotorem jest prof. dr hab. Artur Gruszczak.
więcej o Robert Siudak stypendystą Fulbrighta
aktualności publikacje

16.01.2020
Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się praca zbiorowa Bezpieczeństwo międzynarodowe. Polityka – strategie – interwencje pod redakcją naukową prof. dr. hab. Dariusza Kozerawskiego z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ.
więcej o Bezpieczeństwo międzynarodowe. Polityka – strategie – interwencje – nowa książka pod redakcją prof. Dariusza Kozerawskiego