Międzynarodowa konferencja ZBN we Lwowie

07.02.2018
Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego INPiSM UJ wraz z uczelniami partnerskimi zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Transformacja bezpieczeństwa międzynarodowego: uwarunkowania, zagrożenia i wyzwania”. Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 marca 2018 r. we Lwowie.
więcej o Międzynarodowa konferencja ZBN we Lwowie

Udział pracownika ZBN w seminarium nt. współpracy Polski i Chin

07.02.2018
W dniu 30 stycznia br. na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Krakowie, pracownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego dr Piotr Bajor wygłosił wykład oraz wziął udział w seminarium "Jeden pas, jedna droga - perspektywy współpracy Polski i Chin". W trakcie spotkania dr Piotr Bajor omówił uwarunkowania współpracy bilateralnej, a także perspektywy rozwoju stosunków Polski z Chińską Republiką Ludową, a także najważniejsze aspekty dotyczące chińskiej inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku.
więcej o Udział pracownika ZBN w seminarium nt. współpracy Polski i Chin

Studenci „bezpieczeństwa narodowego” w Muzeum Lotnictwa

19.01.2018
W dniu 11 stycznia 2018 r. studenci kursu "Violence in International Affairs" pod opieką prowadzącego kurs płk. mgr. Marcina Szymańskiego odbyli zajęcia na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa. Dzięki uprzejmości dyrekcji placówki grupa zwiedziła ekspozycję unikatowych zbiorów techniki lotniczej. Pracownicy Muzeum zapoznali studentów z konstrukcjami będącymi wynikiem rozwoju myśli technicznej na przestrzeni XX wieku. Duże zainteresowanie wzbudziły najstarsze eksponaty sięgające swoją historią okresu I wojny światowej.
więcej o Studenci „bezpieczeństwa narodowego” w Muzeum Lotnictwa