konferencje

09.06.2023
W dniu 26.05.2023 r. miała miejsce konferencja naukowa "W służbie pokoju – mechanizmy reagowania kryzysowego w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa", zorganizowana przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego UJ przy współpracy z podmiotami partnerskimi: Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia w Zielonce, Bractwem Weteranów w Polsce, Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Koło nr 33 w Krakowie, Stowarzyszeniem Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju oraz Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ. Konferencja została zorganizowana z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
więcej o Konferencja naukowa "W służbie pokoju – mechanizmy reagowania kryzysowego w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa"
aktualności konferencje

30.05.2023
Prof. dr hab. Dariusz Kozerawski (Katedra Bezpieczeństwa Narodowego, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ) w dniach 15-17 maja 2023 r. wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej nt. EKSPLOBALIS_2023. Innowacje techniki wojskowej na współczesnym polu walki, organizowanej przez Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Solinie. Z kolei w dniu 18 maja 2023 r. prof. Dariusz Kozerawski wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej nt. New trends of professional training in armed forces, organizowanej przez Katedrę Nauk Społecznych Akademii Sił Zbrojnych im. gen. M. R. Stefanika w Liptowskim Mikulašu (Słowacja), przy współudziale: University of Defence (Brno, Czech Republic); National University of Public Service (Budapest, Hungary); Military University of Land Forces, Generał Tadeusz Kościuszko (Wroclaw, Poland); University of Wroclaw (Wroclaw, Poland); National Military University (Veliko Tarnovo, Bulgaria); Academy of Police Force (Bratislava, Slovak Republic); Academy of Police Force (Prague, Czech Republic).
więcej o Udział prof. Dariusza Kozerawskiego w dwóch międzynarodowych konferencjach naukowych
aktualności badania

14.05.2023
Z przyjemnością informujemy, że pracownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, dr Wiktor Hebda, został laureatem III nagrody w XXIV edycji konkursu im. Prof. Remigiusza Bierzanka.
więcej o Dr Wiktor Hebda laureatem III nagrody w XXIV edycji konkursu im. Prof. Remigiusza Bierzanka