Sukcesy pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego w konkursach ID.UJ
aktualności badania

Sukcesy pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego w konkursach ID.UJ

08.05.2023
Z przyjemnością informujemy, że dwoje pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, dr Dominika Dziwisz i dr Arkadiusz Nyzio, otrzymali granty w konkursach wydziałowych w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ).
więcej o Sukcesy pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego w konkursach ID.UJ
Artykuł Błażeja Sajduka i Dominiki Dziwisz w CyberDefence24
aktualności popularyzacja wiedzy

Artykuł Błażeja Sajduka i Dominiki Dziwisz w CyberDefence24

26.04.2023
W serwisie CyberDefence 24 ukazał się artykuł autorstwa dr. Błażeja Sajduka i dr Dominiki Dziwisz. W tekście poruszono kwestie prognoz dotyczących roli, jaką w konfliktach zbrojnych ma w założeniach odgrywać cyberprzestrzeń, a także tego, w jaki sposób te przewidywania zostały zweryfikowane w trakcie działań w tej domenie podczas wojny Rosji z Ukrainą. W tekście przedstawiono również pięć wniosków sformułowanych na podstawie badań obydwojga autorów nad cybernetycznym wymiarem wojny w Ukrainie.
więcej o Artykuł Błażeja Sajduka i Dominiki Dziwisz w CyberDefence24
aktualności publikacje

17.04.2023
Informujemy, że w czasopiśmie International Journal of Intelligence and CounterIntelligence ukazał się artykuł prof. Artura Gruszczaka, kierownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ pt. „Military Intelligence in Support of EU Missions and Operations: Bridging the Strategic Vulnerability Gap”.
więcej o Artykuł prof. Artura Gruszczaka w czasopiśmie International Journal of Intelligence and CounterIntelligence