aktualności publikacje

06.03.2023
W lutym 2023 r. ukazał się nowy numer dwumiesięcznika New Eastern Europe pt. „In the Throes of Crisis” (nr 1(LV), styczeń-marzec 2023 r.), a w nim sekcja tematyczna „Lessons of cybersecurity from the war in Ukraine” poświęcona różnym aspektom cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem rosyjskich działań w ukraińskiej cyberprzestrzeni. W publikacji, która jest efektem realizacji grantu ID.UJ dr Dominiki Dziwisz oraz dr. Błażeja Sajduka, wzięli udział zaproszeni autorzy z Gruzji, Polski, Mołdawii i Stanów Zjednoczonych.
więcej o Artykuł pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego w czasopiśmie New Eastern Europe
aktualności popularyzacja wiedzy

27.02.2023
Pracownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego prof. Marek Czajkowski wziął udział w realizacji przez Centrum Kopernika UJ cyklu dokumentalnego pt. "Jądro Ciemności" traktującego o broni jądrowej. Gospodarz programu Łukasz Lamża zaprosił do programu także fizyków z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz AGH, z myślą by wyjaśnić fenomen broni jądrowej zarówno z punktu widzenia praw fizyki, jak też jej roli jako instrumentu politycznego
więcej o Prof. Marek Czajkowski wziął udział w realizacji przez Centrum Kopernika UJ cyklu dokumentalnego pt. "Jądro Ciemności"
Staż naukowo-badawczy dr. Wiktora Hebdy na Uniwersytecie Cypryjskim w Nikozji
aktualności badania

Staż naukowo-badawczy dr. Wiktora Hebdy na Uniwersytecie Cypryjskim w Nikozji

15.02.2023
W dniach 26 stycznia – 9 lutego br. dr Wiktor Hebda odbył staż naukowo-badawczy na Wydziale Nauk Społecznych i Politycznych Uniwersytetu Cypryjskiego w Nikozji. Staż był realizowany w ramach grantu ID.UJ na badania naukowe/prace rozwojowe prowadzone wspólnie z podmiotami zagranicznymi.
więcej o Staż naukowo-badawczy dr. Wiktora Hebdy na Uniwersytecie Cypryjskim w Nikozji