Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

Udział dr Agaty Mazurkiewicz w konferencji STRATPOL
aktualności konferencje

Udział dr Agaty Mazurkiewicz w konferencji STRATPOL

10.05.2021
W dniu 7 maja 2021 roku dr Agata Mazurkiewicz wzięła udział w konferencji „Civil Engagement and Participation in Defence” organizowanej przez słowacki think tank Strategic Policy Institute (STRATPOL). Dr Mazurkiewicz była jednym z ekspertów w ramach panelu „Reserves, Active Reserves, and other Volunteers Based Armed Formations”, gdzie wspólnie z dr. Maciejem Stępką z Instytutu Studiów Europejskich UJ przedstawiła prezentację na temat wykorzystania Wojsk Obrony Terytorialnej podczas pandemii COVID-19 do budowania rezyliencji
więcej o Udział dr Agaty Mazurkiewicz w konferencji STRATPOL
Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven
aktualności wykłady

Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven

22.04.2021
Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, w dniu 21 kwietnia br. wziął udział na zaproszenie studentów stosunków międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium (Belgia) w webinarium poświęconym ochronie granic Unii Europejskiej i roli agencji Frontex. Profesor Gruszczak przedstawił ramy prawno-organizacyjne, a także zadania i działania operacyjne Agencji Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej – Fronteksu. Po krótkim wykładzie odpowiadał na pytania studentów i pracowników naukowych dotyczące relacji między agencją a władzami państw członkowskich UE, a także oskarżeń wobec agencji o naruszanie prawa humanitarnego podczas wspólnych operacji w rejonie Morza Śródziemnego.
więcej o Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven
aktualności wykłady

12.04.2021
18 marca br. odbył się kolejny wykład z cyklu „Leadership/Przywództwo” organizowanego przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego. Gościem był Dr. Steven Horsley ze Szkoły Biznesu i Przywództwa Universytetu Charleston, West Viriginia, USA. Temat jego wykładu brzmiał: „System Leadership: Its Role in a Collaborative Environment”.
więcej o Relacja z wykładu dr. Stevena Horsleya „System Leadership: Its Role in a Collaborative Environment”