Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

13.03.2021
Z wielką radością informujemy, że lic. Wiktor Kowalski, student politologii w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych zajął III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego konkursu Szefa ABW na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką dotyczącą bezpieczeństwa państwa w kontekście zagrożeń wywiadowczych, terrorystycznych, ekonomicznych. Nagrodzona praca licencjacka pt. "Obrońcy systemu? Rola i miejsce Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Islamskiej Republice Iranu" została doceniona za „wnikliwą analizę problematyki irańskich sił zbrojnych w aspektach: historyczno-ustrojowym, strukturalnym oraz polityczno-społeczno-gospodarczym”. Praca dyplomowa została przygotowana w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego pod kierunkiem dr. Mateusza Kolaszyńskiego i była recenzowana przez prof. dr. hab. Artura Gruszczaka.
więcej o Wiktor Kowalski laureatem Ogólnopolskiego konkursu Szefa ABW na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką
Minigranty POB FutureSoc dla pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

Minigranty POB FutureSoc dla pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

10.02.2021
W I edycji konkursu dla nauczycieli akademickich na minigranty w ramach działania 2. (Incentives) POB Society of the Future w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego uzyskali dofinansowanie realizacji trzech projektów. Ponadto w I edycji konkursu „Wsparcie publikacji w POB Society of the Future” grant na sfinansowanie tłumaczenia artykułu naukowego otrzymał dr Wiktor Hebda.
więcej o Minigranty POB FutureSoc dla pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego
Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki

Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki

27.11.2020
Z wielką radością informujemy, że mgr Michał Rekowski, doktorant w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, otrzymał grant badawczy Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach konkursu PRELUDIUM 19 dla osób rozpoczynających karierę naukową i nieposiadających stopnia naukowego doktora. Projekt, który zdobył uznanie ekspertów NCN nosi tytuł „Rola instytucji Unii Europejskiej w budowaniu Europejskiej Autonomii Strategicznej.” Realizowany projekt wiąże się z rozprawą doktorską przygotowywaną pod opieką dr. hab. Pawła Frankowskiego, prof. UJ.
więcej o Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki