Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

Studenci „bezpieczeństwa narodowego” w Muzeum Lotnictwa

19.01.2018
W dniu 11 stycznia 2018 r. studenci kursu "Violence in International Affairs" pod opieką prowadzącego kurs płk. mgr. Marcina Szymańskiego odbyli zajęcia na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa. Dzięki uprzejmości dyrekcji placówki grupa zwiedziła ekspozycję unikatowych zbiorów techniki lotniczej. Pracownicy Muzeum zapoznali studentów z konstrukcjami będącymi wynikiem rozwoju myśli technicznej na przestrzeni XX wieku. Duże zainteresowanie wzbudziły najstarsze eksponaty sięgające swoją historią okresu I wojny światowej.
więcej o Studenci „bezpieczeństwa narodowego” w Muzeum Lotnictwa

The Belt & Road Initiative in the Global Arena - nowa publikacja pracownika ZBN

11.01.2018
Uprzejmie informujemy, że nakładem wydawnictwa Palgrave Macmillan ukazała się książka "The Belt & Road Initiative in the Global Arena" poświęcona inicjatywie Nowego Jedwabnego Szlaku, w której opublikowany został artykuł pracownika Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego dr. Piotra Bajora​.
więcej o The Belt & Road Initiative in the Global Arena - nowa publikacja pracownika ZBN

27.11.2017
Zakład Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ wziął aktywny udział w organizacji VII Ogólnopolskiej Konwencji Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych. Konwencja odbyła się w dniach 9-10 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim pod hasłem "Myśleć globalnie, działać regionalnie. Studia regionalne w perspektywie nauki o stosunkach międzynarodowych". Kierownik Zakładu dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ uczestniczył w pracach Rady Programowej Konwencji, natomiast dr Piotr Bajor był członkiem Komitetu Organizacyjnego Konwencji.
więcej o Udział Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego w organizacji VII Ogólnopolskiej Konwencji Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych