Wyniki sortowane według etykiety: wykłady

Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven

Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven

22.04.2021
Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, w dniu 21 kwietnia br. wziął udział na zaproszenie studentów stosunków międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium (Belgia) w webinarium poświęconym ochronie granic Unii Europejskiej i roli agencji Frontex. Profesor Gruszczak przedstawił ramy prawno-organizacyjne, a także zadania i działania operacyjne Agencji Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej – Fronteksu. Po krótkim wykładzie odpowiadał na pytania studentów i pracowników naukowych dotyczące relacji między agencją a władzami państw członkowskich UE, a także oskarżeń wobec agencji o naruszanie prawa humanitarnego podczas wspólnych operacji w rejonie Morza Śródziemnego.
więcej o Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven

12.04.2021
18 marca br. odbył się kolejny wykład z cyklu „Leadership/Przywództwo” organizowanego przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego. Gościem był Dr. Steven Horsley ze Szkoły Biznesu i Przywództwa Universytetu Charleston, West Viriginia, USA. Temat jego wykładu brzmiał: „System Leadership: Its Role in a Collaborative Environment”.
więcej o Relacja z wykładu dr. Stevena Horsleya „System Leadership: Its Role in a Collaborative Environment”
China´s New Silk Road Project – political background and motivation

China´s New Silk Road Project – political background and motivation

21.10.2019
On the 11th of October the member of the National Security Department, Adrian Tyszkiewicz, Phd, delivered a lecture as titled above during the annual meeting of Association Euro-Qualiflex (AEQ), [https://www.euro-qualiflex.com] held in Krakow, Poland. According to the topic, the One Belt, One Road project (OBOR), commonly known as the Belt and Road Initiative (BRI) with its geopolitical background and a future prospect was the main issue.
więcej o China´s New Silk Road Project – political background and motivation