Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Badania

Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki
aktualności badania

Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki

27.11.2020
Z wielką radością informujemy, że mgr Michał Rekowski, doktorant w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, otrzymał grant badawczy Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach konkursu PRELUDIUM 19 dla osób rozpoczynających karierę naukową i nieposiadających stopnia naukowego doktora. Projekt, który zdobył uznanie ekspertów NCN nosi tytuł „Rola instytucji Unii Europejskiej w budowaniu Europejskiej Autonomii Strategicznej.” Realizowany projekt wiąże się z rozprawą doktorską przygotowywaną pod opieką dr. hab. Pawła Frankowskiego, prof. UJ.
więcej o Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki
Wspólny projekt badawczy UJ-WITU
aktualności badania

Wspólny projekt badawczy UJ-WITU

20.11.2020
W listopadzie 2020 r. rozpoczęto realizację projektu naukowego nr S32/15/003 nt. Współczesne działania militarne – uwarunkowania, doświadczenia i perspektywy zmian na polu walki - finansowanego ze środków Funduszu Badań Własnych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU) w Zielonce. Podstawą wspólnego przedsięwzięcia badawczego stało się porozumienie zawarte w dniu 12 lutego 2020 r. pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ a Wojskowym Instytutem Techniki Uzbrojenia o zacieśnianiu wzajemnych stosunków w celu rozwijania współpracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i edukacyjnej.
więcej o Wspólny projekt badawczy UJ-WITU
Nowa seria „Analiz KBN”
aktualności badania

Nowa seria „Analiz KBN”

17.07.2020
Katedra Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczyna serię publikacji pt. „Analizy KBN COVID-19”. Ukaże się w niej 12 analiz, które powstały w wyniku realizacji projektu Bezpieczeństwo narodowe Polski w obliczu pandemii koronawirusa: implikacje wewnętrzne i międzynarodowe finansowanego ze środków konkursu SocietyNow!#1 w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Nowa seria „Analiz KBN”