Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020
wydarzenia popularyzacja wiedzy

Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020

28.10.2020
27 października 2020 roku odbył się finał konkursu Teaching Slam 2020, którego celem jest podnoszenie jakości prowadzonych zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wymiana najlepszych praktyk w zakresie kształcenia studentów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować 8-minutową prezentację, w której dzielili się innowacyjną techniką lub metodą dydaktyczną albo pomysłem na podniesienie jakości kształcenia. Do finału została zakwalifikowana prezentacja dr Błażeja Sajduka, adiunkta w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego, nt. „Rola stawiania pytań w tutoringu akademickim”. Przedstawione zostały w niej dwie uniwersalne techniki motywujące studentów do formułowania pytań.
więcej o Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020
wydarzenia wykłady

19.10.2020
W dniu 13 października 2020 r. odbyło się pierwsze seminarium z cyklu „Globalne Wtorki” organizowane przez Global Trends Lab – struktury Priorytetowego Obszaru Badawczego „Society of the Future” we współpracy z Popularisation Gate w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB) w Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem projektu „Globalne Wtorki” jest promowanie badań naukowych dotyczących najważniejszych globalnych aspektów stosunków międzynarodowych, polityki i bezpieczeństwa oraz ich upowszechnianie wśród społeczeństwa oraz partnerów ze środowiska społeczno-gospodarczego.
więcej o „Globalne Wtorki”: Wpływ pandemii COVID-19 na system bezpieczeństwa międzynarodowego – seminarium z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego
„Globalny wtorek” z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego
wydarzenia wykłady

„Globalny wtorek” z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

12.10.2020
Pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ: prof. dr. hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry, dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ oraz dr Agata Mazurkiewicz wezmą udział w pierwszym seminarium z cyklu „Globalne Wtorki” organizowanym przez Global Trends Lab POB FutureSoc we współpracy z Popularisation Gate w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza. Tematem spotkania będzie wpływ pandemii COVID-19 na system bezpieczeństwa międzynarodowego. Wiąże się on z projektem analityczno-eksperckim „Bezpieczeństwo narodowe Polski w obliczu pandemii koronawirusa: implikacje wewnętrzne i międzynarodowe” zrealizowanym w ramach konkursu #1 SocietyNow! programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim przez zespół pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego.
więcej o „Globalny wtorek” z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego