Wykład Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ zaprasza na wykład otwarty komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty nt. „Zapobieganie i zwalczanie bieżących zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego RP w świetle funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wykład rozpocznie się w dniu 20 marca 2018 r. o godzinie 17.00 w Auli Małej Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33) w Krakowie. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja.

Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W 1995 roku ukończył studia  magisterskie  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.W 2012 roku uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie socjologii. W Policji służbę pełni od 1991 roku. W marcu 2009 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu, które sprawował do 13 stycznia 2016 roku, kiedy to powołany został na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W lipcu 2016 roku odebrał nominację generalską. 23 października 2017 r. odebrał nominację na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.