Pracownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego UJ wyróżniony medalem Uniwersytetu Wrocławskiego

Prof. dr hab. Dariusz Kozerawski  został wyróżniony w dniu 9 maja 2019 r. przez JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr. hab. Adama Jezierskiego medalem pamiątkowym Uniwersytetu Wrocławskiego za wieloletnią współpracę naukową z środowiskiem tej uczelni. Medal został wręczony podczas sesji plenarnej XXX międzynarodowej konferencji naukowej „Sociology of Dispositional Groups. Between theory of social sciences and practice” zorganizowanej we Wrocławiu przez Instytut Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Prof. dr hab. Dariusz Kozerawski poprowadził również międzynarodowy panel naukowy poświęcony teoretycznym i praktycznym aspektom funkcjonowania grup dyspozycyjnych we współczesnym środowisku bezpieczeństwa.

W tym prestiżowym przedsięwzięciu naukowym udział wzięli naukowcy z kilkunastu krajowych i zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych reprezentujący między innymi: uniwersytety i uczelnie krajowe oraz uczelnie wyższe z Czech, Francji, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Włoch, Polską Akademię Nauk oraz  inne liczne ośrodki krajowe prowadzące badania związane tematycznie z problematyką konferencji.