Integracja europejska Mołdawii – konferencja Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego w Kiszyniowie

Kilkudziesięciu naukowców z Mołdawii, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina wzięło udział w konferencji pt. „Geopolityczne dylematy. Problemy i wyzwania integracji europejskiej Mołdawii", która odbyła się 6 marca 2016 na Państwowym Uniwersytecie w Kiszyniowie.

W obradach udział wziął Ambasador RP w Mołdawii Artur Michalski oraz delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Prof. dr hab. Bogdan Szlachta – Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Dr hab. Robert Kłosowicz prof. UJ – Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz międzynarodowy koordynator projektu dr Piotr Bajor - pracownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego. Uczelnię partnerską projektu jakim jest Europejski Uniwersytet Viadrina reprezentowała dr Kamila Scholl-Mazurek.

Koordynatorem projektu i kierownikiem konsorcjum jest pracownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego UJ dr Piotr Bajor, natomiast ze strony niemieckiej projekt koordynuje dr Kamila Schöll-Mazurek z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.