Wywiad prof. Dariusza Kozerawskiego dla Onet.pl

Warunkiem wstępnym ewentualnego wstąpienia Ukrainy do NATO jest jej zwycięstwo w wojnie z Federacją Rosyjską — jak mówił kilka dni temu sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zatem przed Kijowem daleka droga — i do wygranej, i do Sojuszu. Należy podkreślić, iż przeszkodą są nie tylko rygorystyczne warunki przystąpienia do tej organizacji polityczno-wojskowej. Nawet jeśli te zostaną spełnione i pojawi się "zielone światło" z Brukseli, wcale nie musi to oznaczać końca wyzwań i problemów.