Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

aktualności publikacje

14.05.2021
Miło nam poinformować, że na rynku wydawniczym ukazała się nowa publikacja dotycząca problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego, przygotowana pod redakcją pracownika INPiSM dr. hab. Piotra Bajora. Wśród Autorów publikacji są również pracownicy naszego Instytutu, którymi są dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ, dr Błażej Sajduk oraz dr Magdalena Lisińska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.
więcej o Nowa publikacja KBN dotycząca bezpieczeństwa międzynarodowego pod redakcją dr. hab. Piotra Bajora
Udział dr Agaty Mazurkiewicz w konferencji STRATPOL
aktualności konferencje

Udział dr Agaty Mazurkiewicz w konferencji STRATPOL

10.05.2021
W dniu 7 maja 2021 roku dr Agata Mazurkiewicz wzięła udział w konferencji „Civil Engagement and Participation in Defence” organizowanej przez słowacki think tank Strategic Policy Institute (STRATPOL). Dr Mazurkiewicz była jednym z ekspertów w ramach panelu „Reserves, Active Reserves, and other Volunteers Based Armed Formations”, gdzie wspólnie z dr. Maciejem Stępką z Instytutu Studiów Europejskich UJ przedstawiła prezentację na temat wykorzystania Wojsk Obrony Terytorialnej podczas pandemii COVID-19 do budowania rezyliencji
więcej o Udział dr Agaty Mazurkiewicz w konferencji STRATPOL
Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven
aktualności wykłady

Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven

22.04.2021
Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, w dniu 21 kwietnia br. wziął udział na zaproszenie studentów stosunków międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium (Belgia) w webinarium poświęconym ochronie granic Unii Europejskiej i roli agencji Frontex. Profesor Gruszczak przedstawił ramy prawno-organizacyjne, a także zadania i działania operacyjne Agencji Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej – Fronteksu. Po krótkim wykładzie odpowiadał na pytania studentów i pracowników naukowych dotyczące relacji między agencją a władzami państw członkowskich UE, a także oskarżeń wobec agencji o naruszanie prawa humanitarnego podczas wspólnych operacji w rejonie Morza Śródziemnego.
więcej o Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven