Wyniki sortowane według etykiety: konferencje

Konferencja międzynarodowa zorganizowana przez  KBN UJ z okazji Światowego Dnia Weterana
konferencje

25.06.2024
W dniach 6-7 czerwca 2024 r. pracownicy i studenci Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ) pod kierownictwem prof. dra hab. Dariusza Kozerawskiego zorganizowali pierwszą międzynarodową konferencję naukową nt. „Conflicts and crisis response mechanisms in the international security environment” w Krakowie. Podmiotami partnerskimi tego przedsięwzięcia były: Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (Uniwersytet Wrocławski), Bractwo Weteranów w Polsce, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ (Koło nr 33 w Krakowie), Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, IMOSPHINX ACADEMY z Belgii oraz Western Europe for Soldiers of Peace Association.
więcej o Konferencja międzynarodowa zorganizowana przez KBN UJ z okazji Światowego Dnia Weterana
aktualności konferencje

25.03.2024
Pracowniczka Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ dr Agata Mazurkiewicz wzięła udział w prestiżowym International Forum for Peace, Security and Prosperity, które odbyło się w Palermo w dniach 17-20 marca 2024 roku. Temat tegorocznego Forum to „Wpływ współczesnych napięć, konfliktów i wojen na duże instytucje międzynarodowe”. Dr Mazurkiewicz była częścią panelu poświęconego organizacjom regionalnym organizowanego przez United States Military Academy West Point, Norwich University i University of Stellenbosch.
więcej o Udział dr Agaty Mazurkiewicz w International Forum for Peace, Security and Prosperity, Palermo 17-20.03.2024
aktualności konferencje popularyzacja wiedzy

13.12.2023
W lipcu 2023 r. prof. dr hab. Dariusz Kozerawski (Katedra Bezpieczeństwa Narodowego, INPiSM UJ) wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowo-eksperckiej nt. Russian War against Ukraine, organizowanej przez Kwaterę Główną NATO w Gdyni w ramach programu DEEP (Defense Education Enhancement Program) przy współudziale: George C. Marshall Center’s Partnership for Peace Consortium, RAND Corporation, Baltic Defence College, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Narodowego Uniwersytetu Obrony w Kijowie.
więcej o Udział pracownika KBN w międzynarodowym opracowaniu „RUSSIAN WAR AGAINST UKRAINE. LESSONS LEARNED CURRICULUM GUIDE” rekomendowanym do wykorzystania przez 31 państw członkowskich NATO