Skip to main content

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Kolejne wypowiedzi eksperckie pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

Kolejne wypowiedzi eksperckie pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

W związku z trwającą rosyjską napaścią zbrojną i okupacją części Ukrainy, pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, prof. dr hab. Artur Gruszczak (kierownik Katedry) i prof. dr hab. Dariusz Kozerawski prezentowali w mediach krajowych i zagranicznych opinie eksperckie dotyczące sytuacji na Ukrainie, kryzysu uchodźczego oraz propozycji misji pokojowej NATO.

 

Profesor Dariusz Kozerawski w wywiadzie dla Onet.pl w dniu 16 marca br. skomentował przedstawioną przez prezesa PiS J. Kaczyńskiego propozycję utworzenia misji pokojowej NATO na Ukrainie.  Zwrócił uwagę na problemy i ryzyko wysłania sił międzynarodowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w Ukrainie, a zarazem przygotowania do ewentualnych działań bojowych.

Profesor Artur Gruszczak udzielił wywiadu szwedzkiemu radiu publicznemu Sveriges Radio dotyczącego sytuacji uchodźców wojennych z Ukrainy oraz wyzwań, jakie stoją przed polskimi władzami i społeczeństwem w związku z rozmiarem kryzysu humanitarnego i kiepskim jego zarządzaniem przez władze państwowe.

Profesor Gruszczak przedstawił opinię na temat reakcji Unii Europejskiej na sytuację na Ukrainie w publikacji eksperckiej Experts’ Debrief przygotowanej przez Trans European Policy Studies Association (TEPSA).

Źródło ilustracji: iStockPhoto (użytek niekomercyjny)