Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wykład profesora Christophera Paula z RAND Corporation

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ zaprasza na wykład otwarty profesora Christophera Paula nt. „Russian Propaganda and the Psychology behind its Effectiveness”.

Wykład rozpocznie się w dniu  10 października o godzinie 17:00 w budynku Collegium Wróblewskiego (ul. Olszewskiego 2) w sali 223. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Językiem wykładu i dyskusji jest angielski.

Christopher Paul jest starszym analitykiem w RAND Corporation i profesorem w Pardee RAND Graduate School. Jest także adiunktem w Centrum Rozwoju Gospodarczego w Heinz College na Uniwersytecie Carnegie Mellon. Posiada tytuł doktora socjologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Dołączył do RAND w 1996 r. najpierw jako badacz pomocniczy, a od 2002 r. jako pełnoetatowy analityk. W latach 2001-2002 Christopher Paul pracował na wydziale statystyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Opracował metodologiczne podstawy porównawczych badań historycznych i studium przypadku, zajmował się badaniami ewaluacyjnymi, różnymi formami analizy ilościowej i badaniami ankietowymi. Jego liczne publikacje obejmują takie tematy, jak wojna hybrydowa, operacje w cyberprzestrzeni, komunikacja strategiczna, propaganda i perswazja. Oprócz licznych analiz dla RAND Corporation, jest autorem monografii Strategic Communication: Origins, Concepts, and Current Debates (Praeger, 2011), a także artykułów w takich czasopismach, jak Defence Strategic Communication, Joint Force Quarterly i Small Wars Journal.