Pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ uhonorowani przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne

Z radością informujemy, że w dniu 13 grudnia 2021 r. dr hab. Adrian Tyszkiewicz został wybrany wiceprezesem ds. naukowych Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Natomiast w konkursie na Książkę Geopolityczną Roku. Laureatem wyróżnienia został dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ za wydaną w Krakowie w 2020 r. nakładem Wydawnictwa „Księgarnia Akademicka” pracę zatytułowaną „Przestrzeń kosmiczna w strategii bezpieczeństwa narodowego USA”.

W dniu 13 grudnia 2021 r. pracownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego i Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, dr hab. Adrian Tyszkiewicz został wybrany wiceprezesem ds. naukowych Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

Tydzień wcześniej, w dniu 5 grudnia 2021 r. dr hab. A. Tyszkiewicz wziął udział w XIII Zjeździe Geopolityków Polskich, który odbył się w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Na zaproszenie władz PTG był uczestnikiem debaty eksperckiej zatytułowanej „Postpandemiczny obraz świata”, w której brali udział także: prof. Piotr Mickiewicz (UG), prof. Paweł Soroka (UJK w Kielcach), kadm. prof. Tomasz Szubrycht (AMW w Gdyni), prof. Jan A. Wendt (UG), oraz dr Katarzyna Kamińska-Korolczuk (UG), która moderowała dyskusję.

W czasie Zjazdu zostały także rozdane nagrody PTG w konkursie na Książkę Geopolityczną Roku. Laureatem wyróżnienia został dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ za wydaną w Krakowie w 2020 r. nakładem Wydawnictwa „Księgarnia Akademicka” pracę zatytułowaną „Przestrzeń kosmiczna w strategii bezpieczeństwa narodowego USA”. Nagrodę w imieniu nieobecnego dr hab. Marka Czajkowskiego, prof. UJ odebrał dr hab. Adrian Tyszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy Kolegom wyróżnienia i zaszczytnej funkcji we władzach Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego!