Udział prof. Artura Gruszczaka w międzynarodowej konferencji naukowej w Lizbonie

Udział prof. Artura Gruszczaka  w międzynarodowej konferencji naukowej w Lizbonie

Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, przebywał w Lizbonie na zaproszenie dyrekcji portugalskiego Instytutu Obrony Narodowej (Instituto da Defesa Nacional). W dniu 17 czerwca br. wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej nt. “NATO and Euro-Atlantic Security in a Geopolitically Competitive World", zorganizowanej w związku z 75. rocznicą powstania Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego.

Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, przebywał w Lizbonie na zaproszenie dyrekcji portugalskiego Instytutu Obrony Narodowej (Instituto da Defesa Nacional). W dniu 17 czerwca br. wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej nt.  “NATO and Euro-Atlantic Security in a Geopolitically Competitive World", zorganizowanej w związku z 75. rocznicą powstania Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Profesor Gruszczak miał wystąpienie w panelu “Euro-Atlantic Strategic Priorities”, które odnosiło się do roli technologii w procesie transformacji Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz rozbudowy zdolności obronnych Aliantów. Efektem pobytu w Instytucie Obrony Narodowej będzie publikacja krótkiej analizy w serii “IDN Briefs”.