Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wywiad Błażeja Sajduka dla portalu CyberDefence24
aktualności popularyzacja wiedzy

Wywiad Błażeja Sajduka dla portalu CyberDefence24

07.11.2020
W portalu poświęconym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa CyberDefence24 ukazał się w dniu 4 listopada 2020 roku wywiad z dr. Błażejem Sajdukiem pod tytułem: Amerykanie „odbijają” Europę Chinom. Polska między „młotem a kowadłem”. Tematyka poruszona w wywiadzie dotyczyła rywalizacji technologicznej Stanów Zjednoczonych z Chińską Republiką Ludową, koncepcji bałkanizacji Internetu, cyfrowych stref wpływów, technologicznego nacjonalizmu, cyfrowej suwerenności, a także technologii 5G.
więcej o Wywiad Błażeja Sajduka dla portalu CyberDefence24
Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020
wydarzenia popularyzacja wiedzy

Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020

28.10.2020
27 października 2020 roku odbył się finał konkursu Teaching Slam 2020, którego celem jest podnoszenie jakości prowadzonych zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wymiana najlepszych praktyk w zakresie kształcenia studentów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować 8-minutową prezentację, w której dzielili się innowacyjną techniką lub metodą dydaktyczną albo pomysłem na podniesienie jakości kształcenia. Do finału została zakwalifikowana prezentacja dr Błażeja Sajduka, adiunkta w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego, nt. „Rola stawiania pytań w tutoringu akademickim”. Przedstawione zostały w niej dwie uniwersalne techniki motywujące studentów do formułowania pytań.
więcej o Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020
Dr Błażej Sajduk o technologii 5G
aktualności popularyzacja wiedzy

Dr Błażej Sajduk o technologii 5G

27.10.2020
13 listopada 2020 roku dr Błażej Sajduk był gościem Radia Kraków, gdzie w audycji „Polityka dla Dorosłych” rozmawiał o wpływie technologii 5G na bezpieczeństwo międzynarodowe i o procesie „bałkanizowania się” Internetu. W rozmowie wyjaśniał także autorską koncepcję powstawania cyfrowych stref wpływu, poruszył także zagadnienia związane z polską suwerennością technologiczną.
więcej o Dr Błażej Sajduk o technologii 5G