Granty ID.UJ dla pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

Z radością informujemy, że w rozstrzygniętych niedawno konkursach na projekty badawcze w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ) aż sześć grantów trafiło w ręce pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ.

W 4. edycji konkursu na trwałą interdyscyplinarną współpracę badawczą granty otrzymali:

- Dr hab. Piotr Bajor, prof. UJ na projekt nt. Uwarunkowania i dynamika działań dezinformacyjnych w Europie, wartość grantu 40 000 zł.

- Dr Arkadiusz Nyzio, na projekt nt. Kultura wywiadowcza III RP (wykonawcą jest prof. Artur Gruszczak), wartość grantu 40 000 zł.

- Dr Błażej Sajduk, na projekt nt. Rola bojowych platform bezzałogowych na przyszłym polu walki. Wnioski z konfliktów w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie (wykonawcą jest mgr Piotr Orłowski), wartość grantu  39 891 zł;

W 4. edycji konkursu na rozwój współpracy z otoczeniem zewnętrznym uczelni finansowanie uzyskał projekt dr. Arkadiusza Nyzia nt.: Reforma polskich służb specjalnych, wartość grantu 30 000 zł

Z kolei w konkursie na wyjazdy zagraniczne (staże badawcze) zaakceptowane zostały następujące wnioski:

- Dr Dominika Dziwisz, staż w Center for High Defense Studies w Rzymie, wartość grantu 20 000 zł,

- Dr Agata Mazurkiewicz, Royal Military Academy w Brukseli, wartość grantu 19 955 zł.

Gratulujemy otrzymania grantów oraz życzymy udanej i sprawnej realizacji zaplanowanych projektów.