Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

18.01.2019
W dniu 11 stycznia 2019 r. pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie zawarte zostało porozumienie o zacieśnianiu wzajemnych stosunków w celu rozwijania współpracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i edukacyjnej. Porozumienie z ramienia Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ podpisał Dziekan prof. dr hab. Zdzisław Mach. Sygnatariuszem z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji był nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, Komendant Wojewódzki. W uroczystości podpisania porozumienia uczestniczyli także: prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ oraz podpinsp. Rafał Węgiel z Wydziału Prezydialnego KWP.
więcej o Porozumienie o współpracy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie

Wywiad prof. Dariusza Kozerawskiego dla Onetu

05.01.2019
Prof. dr hab. Dariusz Kozerawski, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego, udzielił obszernego wywiadu portalowi Onet.pl. Odniósł się do kluczowych kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego, bezpieczeństwa Polski oraz stanu Unii Europejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią wywiadu.​
więcej o Wywiad prof. Dariusza Kozerawskiego dla Onetu

Nagroda dla dr. Arkadiusza Nyzio

22.11.2018
Z przyjemnością informujemy, że dr Arkadiusz Nyzio, asystent w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ, wygrał II edycję Ogólnopolskiego Konkursu im. Profesora Waldemara Michowicza na najlepszą rozprawę doktorską o tematyce politologicznej. Nagrodzona rozprawa pt. Transformacja polityki bezpieczeństwa wewnętrznego Polski w latach 1989–1993, przygotowana pod kierunkiem prof. dr. hab. Artura Gruszczaka, została obroniona w marcu 2017 r. Serdecznie gratulujemy!
więcej o Nagroda dla dr. Arkadiusza Nyzio