publikacje

02.07.2024
W ostatnim czasie ukazała się najnowsza publikacja naukowa nt. „W służbie pokoju – reagowanie na zagrożenia w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Konflikty zbrojne – Stabilizacja – Weterani” przygotowana pod redakcją naukową, jednego z jej współautorów - prof. dr. hab. Dariusza Kozerawskiego (pracownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, INPiSM UJ).
więcej o „W służbie pokoju – reagowanie na zagrożenia w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Konflikty zbrojne – Stabilizacja – Weterani” – kolejna publikacja naukowa pracownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ
Konferencja międzynarodowa zorganizowana przez  KBN UJ z okazji Światowego Dnia Weterana
konferencje

25.06.2024
W dniach 6-7 czerwca 2024 r. pracownicy i studenci Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ) pod kierownictwem prof. dra hab. Dariusza Kozerawskiego zorganizowali pierwszą międzynarodową konferencję naukową nt. „Conflicts and crisis response mechanisms in the international security environment” w Krakowie. Podmiotami partnerskimi tego przedsięwzięcia były: Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (Uniwersytet Wrocławski), Bractwo Weteranów w Polsce, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ (Koło nr 33 w Krakowie), Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, IMOSPHINX ACADEMY z Belgii oraz Western Europe for Soldiers of Peace Association.
więcej o Konferencja międzynarodowa zorganizowana przez KBN UJ z okazji Światowego Dnia Weterana
Udział prof. Artura Gruszczaka  w międzynarodowej konferencji naukowej w Lizbonie
aktualności

24.06.2024
Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, przebywał w Lizbonie na zaproszenie dyrekcji portugalskiego Instytutu Obrony Narodowej (Instituto da Defesa Nacional). W dniu 17 czerwca br. wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej nt. “NATO and Euro-Atlantic Security in a Geopolitically Competitive World", zorganizowanej w związku z 75. rocznicą powstania Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego.
więcej o Udział prof. Artura Gruszczaka w międzynarodowej konferencji naukowej w Lizbonie