aktualności badania

08.07.2024
Z wielką radością informujemy, że dr Agata Mazurkiewicz, pracowniczka Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, otrzymała stypendium ministra nauki w konkursie dla wybitnych młodych naukowców.
więcej o Stypendium dla pracowniczki Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM, dr Agaty Mazurkiewicz
publikacje

02.07.2024
W ostatnim czasie ukazała się najnowsza publikacja naukowa nt. „W służbie pokoju – reagowanie na zagrożenia w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Konflikty zbrojne – Stabilizacja – Weterani” przygotowana pod redakcją naukową, jednego z jej współautorów - prof. dr. hab. Dariusza Kozerawskiego (pracownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, INPiSM UJ).
więcej o „W służbie pokoju – reagowanie na zagrożenia w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Konflikty zbrojne – Stabilizacja – Weterani” – kolejna publikacja naukowa pracownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ
Konferencja międzynarodowa zorganizowana przez  KBN UJ z okazji Światowego Dnia Weterana
konferencje

25.06.2024
W dniach 6-7 czerwca 2024 r. pracownicy i studenci Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ) pod kierownictwem prof. dra hab. Dariusza Kozerawskiego zorganizowali pierwszą międzynarodową konferencję naukową nt. „Conflicts and crisis response mechanisms in the international security environment” w Krakowie. Podmiotami partnerskimi tego przedsięwzięcia były: Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (Uniwersytet Wrocławski), Bractwo Weteranów w Polsce, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ (Koło nr 33 w Krakowie), Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, IMOSPHINX ACADEMY z Belgii oraz Western Europe for Soldiers of Peace Association.
więcej o Konferencja międzynarodowa zorganizowana przez KBN UJ z okazji Światowego Dnia Weterana