Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa

Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa

„Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa" jest nowym pismem naukowym stworzonym w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (obecnie Katedra Bezpieczeństwa Narodowego), które poświęcone jest szeroko rozumianej problematyce bezpieczeństwa i współczesnych stosunków międzynarodowych.

Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa zrodził się z potrzeby wzbogacenia współczesnej debaty o bezpieczeństwie toczonej w Polsce i za granicą. Wychodząc od bieżącej aktywności  naukowej  pracowników  Katedry  Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ, otwiera możliwość i zachęca do udziału w tej debacie przedstawicieli ośrodków akademickich, naukowych i eksperckich z kraju i zagranicy. Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa będzie towarzyszyć innym ważnym cyklicznym przedsięwzięciom Katedry Bezpieczeństwa Narodowego: międzynarodowej (globalnej) Jagiellonian Interdisciplinary Security Conference; krajowej Jagiellońskiej Konferencji Bezpieczeństwa; wykładom otwartym Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ.

Zapraszam do włączenia się do debaty na łamach Jagiellońskiego Przeglądu Bezpieczeństwa z pożytkiem dla rozwoju polskich badań nad bezpieczeństwem oraz ich wkładu w międzynarodową refleksję nad współczesnymi problemami bezpieczeństwa.

Wszystkie dodatkowe informacje związane z publikowaniem na łamach „Jagiellońskiego Przeglądu Bezpieczeństwa" możecie Państwo uzyskać kontaktując się z członkami redakcji pod adresem jpb@uj.edu.pl

Prof. dr hab. Artur Gruszczak
Redaktor Naczelny

Zapraszamy na stronę internetową Jagiellońskiego Przeglądu Bezpieczeństwa: https://przeglad.uj.edu.pl

Pliki do pobrania
pdf
Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa nr 5
pdf
Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa nr 4
pdf
Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa nr 3
pdf
Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa nr 2
pdf
Jagielloński Przegląd Bezpieczeństwa nr 1