Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

200. numer „Analiz” i „Komentarzy” KBN!

200. numer „Analiz” i „Komentarzy” KBN!

Z wielką przyjemnością informujemy, że w serii publikacji wydawanych przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego pod nazwą „Analizy KBN” i „Komentarze KBN” ukazał się dwusetny numer! Autorką jubileuszowego tekstu jest dr Agata Mazurkiewicz.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w serii publikacji wydawanych przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego pod nazwą „Analizy KBN” i „Komentarze KBN” ukazał się dwusetny numer! Autorką jubileuszowego tekstu jest dr Agata Mazurkiewicz. Jej analiza stanowi trzecią część mini-serii dotyczącej tożsamości wojskowej i poświęcona została „strażnikowi pokoju” (ang. peacekeeper). Tym razem Autorka skupiła się na włoskiej jednostce Alpini i na jej przykładzie przedstawia bardzo ważne zagadnienie z zakresu socjologii wojska.

„Analizy” i „Komentarze” KBN są stałymi publikacjami pracowników i doktorantów Katedry Bezpieczeństwa Narodowego odzwierciedlającymi ich bieżące badania i stałe obszary zainteresowań. Większość tekstów publikowanych było w języku polskim, ale ukazywały się też materiały w języku angielskim. Pierwszym tekstem w tej serii, który ukazał się 20 października 2015 r., była analiza autorstwa dr. hab. Marka Czajkowskiego, prof. UJ pt. Rosyjska operacja w Syrii – cele i możliwe następstwa.

Od początku 2019 r. „Analizy” i „Komentarze” KBN publikowane są w formacie .pdf. Są one dostępne na stronie internetowej Katedry Bezpieczeństwa Narodowego.

Zachęcamy do bieżącej lektury oraz liczymy na zainteresowanie przyszłymi numerami.