„Globalny wtorek” z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego
wydarzenia wykłady

„Globalny wtorek” z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego

12.10.2020
Pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ: prof. dr. hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry, dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ oraz dr Agata Mazurkiewicz wezmą udział w pierwszym seminarium z cyklu „Globalne Wtorki” organizowanym przez Global Trends Lab POB FutureSoc we współpracy z Popularisation Gate w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza. Tematem spotkania będzie wpływ pandemii COVID-19 na system bezpieczeństwa międzynarodowego. Wiąże się on z projektem analityczno-eksperckim „Bezpieczeństwo narodowe Polski w obliczu pandemii koronawirusa: implikacje wewnętrzne i międzynarodowe” zrealizowanym w ramach konkursu #1 SocietyNow! programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim przez zespół pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego.
więcej o „Globalny wtorek” z udziałem pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego
Wykład inauguracyjny prof. Artura Gruszczaka
wydarzenia wykłady

Wykład inauguracyjny prof. Artura Gruszczaka

01.10.2020
Prof. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM, wygłosi w dniu 1 października br. wykład inauguracyjny nt. „Człowiek – bezpieczeństwo – władza” podczas ceremonii inauguracji nowego roku akademickiego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych.
więcej o Wykład inauguracyjny prof. Artura Gruszczaka
publikacje wydarzenia

15.09.2020
Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się praca zbiorowa Bezpieczeństwo państwa – wybrane problemy pod redakcją naukową prof. dr. hab. Dariusza Kozerawskiego z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ oraz Rafała K. Bazeli z Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. Autorzy publikacji przedstawiają zagadnienia poświęcone szeroko rozumianym relacjom międzynarodowym oraz zewnętrznym i wewnętrznym wyzwaniom bezpieczeństwa.
więcej o Bezpieczeństwo państwa – wybrane problemy: nowa książka pod redakcją prof. Dariusza Kozerawskiego